Ružomberčanky neuspeli na domácej palubovke Európskeho pohára FIBA

25.10.2012 Celý región

Ružomberok 24. októbra (TASR) - Basketbalistky litovského tímu Kibirkstis Vilnius vyhrali v stredajšom zápase H-skupiny Európskeho pohára na palubovke MBK Ružomberok 59:54.

MBK Ružomberok - Kibirkstis Vilnius 54:59 (24:34)
Zostava a body Ružomberka: Holmesová 14, Černáková 6, Kmeťová 6, Minčíková 6, Baburová 0 (Tetemondová 12, Parkerová 10, Brezániová 0, Anderssonová 0). Najviac bodov za Vilnius: Vengryte 14, Animaite 10.
TH: 15/9 – 8/4
trojky: 3:3
fauly: 15:14
Rozhodovali: Nituová (Rum.), Vukanovičová (Srb.) a Pantherová (Nem.)
630 divákov.

Po strelecky hluchom úvode prehrával Ružomberok v 3. min. 0:7, o štyri minúty na "tabuli" svietil rovnaký rozdiel 6:13. Po následnej osembodovej šnúre slovenský vicemajster v 9. min. otočil skóre na 14:13 a po prvej desaťminútovke bol stav vyrovnaný 18:18. Lenže domáca strelecká mizéria pokračovala v druhej štvrtine (6:16) a čoskoro znamenala pred veľkou prestávkou desaťbodové manko – 24:34. Ani v 2. polčase sa ružomberský tím neprebudil. Pred záverečnou desaťminútovkou Ruža prehrávala 35:44 a v 32. min. o 13 bodov – 35:48. Napokon Ružomberčanky zápasovú koncovku ešte zdramatizovali. V 38. min. sa po trojke Minčíkovej priblížili na tri body – 51:54, no výsledok už otočiť nedokázali.

Štefan Svitek, tréner Ružomberka: "V tomto stretnutí sme asi 35 minút prehrávali. Bolo pekné, že pred koncom sme náskok Vilniusu stiahli na tri body, tým svitla nádej na zvrat. Rozhodla naša slabá strelecká úspešnosť, len 32 percentná. Iba 59 inkasovaných bodov je veľmi dobrá vizitka pre obranu. Zvládli sme útočné doskakovanie, menej sme mali strát lôpt, no nízku úspešnosť streľby sme nemali čím vykompenzovať. Preto táto prehra."